Osmičky na ZŠ Generála Janouška

Datum: .  Zadal: koleckova   Třída: Vse  kategorie: Článek

„Osmičky“ na ZŠ Generála Janouška

Podobně jako v televizi, v novinách, na internetu, na výstavách, v muzeích a knihovnách i my si u nás ve škole připomínáme zajímavá data naší historie. Letos, u příležitostí stého výročí vzniku Československé republiky, vyrobili žáci s učiteli interaktivní panely pro své mladší spolužáky. Na těchto výukových panelech si žáci hravým způsobem zopakují své znalosti událostí z přelomových letopočtů našich novodobých dějin: 1918, 1938, 1948, 1968 a 2018. Barevně odlišené panely jsme umístili do odpočinkové zóny u vchodu, zde si děti mohou zkusit odpovídat na kvízové otázky, zjišťovat významy cizích slov, hledat v mapách, vyhledávat klíčové informace do pracovních listů, přiřazovat správné odpovědi k otázkám, luštit hádanky, křížovky a přesmyčky.
Lenka Dubová, vyučující 2. stupně

plany/201810260117panel1.jpg