1.B – AJ pro šikulky

1.B – AJ pro šikulky

Autor |2020-05-20T01:29:17+00:0020 Květen, 2020|1.ročník|0 komentářů

Zdravím všechny Šikulky,

minule jsme opakovali, dnes začneme novou kapitolu. A určitě vás bude moc bavit, je totiž o zvířecích kamarádech (Animal friends). So, let´s start (tak, pojďme začít):

Polly má v pokojíčku spoustu plyšových zvířátek. Pojďme je najít a naučit se, jak se jmenují anglicky:

a dog – pes

a cat – kočka

a bird – ptáček (pro pokročilejší – a parrot – papoušek)

a snake – had

a mouse – myš

a tiger – tygr

Výslovnost:

 

To bychom nebyli Šikulky, kdybychom se nenaučili písničku. Zopakujeme si nejen nová slovíčka, ale ještě se naučíme, jak jednotlivá zvířátka dělají. V angličtině je to totiž trošku jinak, třeba pes místo Haf! dělá Woof! Ale ještě než začneme s písničkou, poslechneme si krátký příběh, jak tatínek (Dad) dává dobrou noc nejen Polly, ale i všem zvířátkům. Slovíčka, která byste se měli naučit:

Say goodnight. – Řekni dobrou noc.

There´s a (dog) in the house. – V domě je (pes).

 

Rozuměli jste všemu? Pokud ano, tak super, pokud ne, tak to vůbec nevadí, vždyť se to teprve učíme:-). Kontrolní otázka – Které zvířátko se jmenuje Tommy?

Konečně – zde je písnička i s textem:

https://www.youtube.com/watch?v=IZgIGUIhTCc

Překlad: Animal friends

Poslech:

 

A pro Superšikulky karaoke:

 

Now, let´s work in our Wokrbook, page number 50 (nyní, pojďme pracovat v našem pracovním sešitě, strana 50). Máte tam našich 6 zvířátek a Vaším úkolem je přimalovat jim správné ocásky. Při malování vždy řekněte anglicky, které zvířátko to je. A ne, že to spletete, protože takový Otto s ptačím ocáskem by Vám asi za tu parádu moc nepoděkoval…:-)

Na straně  51 se ještě naučíme otázku :” Do you like…?” – Máš rád/ráda…? (Poznámka – v angličtině se nerozlišuje, jestli se ptáte pána nebo paní, obojí je stejné. Ti se mají, že?!) Takže se zkuste někoho doma zeptat nahlas – “Do you like cats? Do you like tigers?”…. Pokud odpoví “Yes”, nakreslete smajlíka :-), pokud “No”, tak šklebíka:-(. Nezapomeňte hezky zasyčet – catsss, tigersss, birdsss, protože se ptáte, jestli má ten člověk rád všechny kočky, ne jen jednu. Pozor, je tam jedna výjimka, myši se neřekne mouses, ale mice!!! (Tak tohle si musí angličané pamatovat, v tom se zas tak moc nemají.)

 

That´s it for today, you did a great job!

To jsem pro dnešek vše, skvělá práce!

 

Bye next week (čau příští týden),

 

Lucie Červenková