20.října se oslaví Den stromů. Stromy jsou pro nás životně důležité a my si jejich neodmyslitelnou podstatu plně uvědomujeme, proto jsme se zaměřili na program nazvaný Cesta dřeva. Tento program absolvujeme ve čtvrtek 22.září. Sraz bude v 7:30h před šatními skříňkami. Žáci budou mít s sebou: přiměřeně teplé oblečení a sportovní obuv, pláštěnku, svačinu a pití. V batůžku by žáci měli mít místo na desky s klipem, které dostanou. Ti, co je ještě nepřinesli, ať si je přinesou nebo nějakou jinou tvrdou desku na psaní. S sebou si žáci vezmou také nějakou tužku na psaní.

Žáci budou hodnoceni z cesty dopravním prostředkem – kázeň, bezpečnost – ve středu upozorním a připomenu, jak se chovat – jinak mají vše v učebnici prvouky (jak cestujeme dopravními prostředky). Dále budou mít pracovní list, který jim rozdám před cestou a do kterého budou během exkurze vypracovávat a zaznamenávat určité postřehy. Nejedeme na výlet, ale budeme se učit v jiném prostředí než je škola.