V pondělí 20. června vyjely děti ze všech 1. tříd spolu s přípravnou třídou na výlet do indiánského muzea v přírodě v Růžové u Děčína. Přidali se k nim i někteří třeťáci, kteří o svoje první výlety v době covidové přišli. Cesta byla dlouhá, ale stála za to. Děti se přenesly do středoamerické prérie do malé indiánské osady. V osadě stálo devět týpí, nejvyšší z nich bylo téměř 7m vysoké. Děti si s průvodcem prohlédly indiánské zbraně, oblečení, hračky, vybavení obydlí, kůže a kožešiny. Navázaly tak na projekt, který proběhl v 1. třídách na začátku 2. pololetí. Shlédly divadelní představení o sbližování bílých a rudých tváří a zatančily si hadí tanec. Velkou radost dětem také udělal nákup indiánských suvenýrů – lapačů snů, korálkových a kožených přívěsků, „medvědích“ zubů a dalších. Přestože v Praze byla bouřka, na nás ani nekáplo. Podle náčelníka nad námi držel ochrannou ruku samotný Manitou.