Nástup žáků 2. stupně od 3. 5. 2021

Autor |2021-04-29T16:36:59+00:0029 Duben, 2021|Nepřehlédněte, Zprávy ze školy|0 komentářů

V pondělí 3. 5. 2021 začíná rotační výuka žáků 2. stupně. Třídy budou ve škole přítomné takto:

Sudý týden (od 3.5.): VI.B, VII.B, VIII. B, VIII.C, IX.B

Lichý týden (od 10.5.): VI.A, VII.A, VIII.A, IX.A

Žáci, kteří jsou přítomni ve škole, se vyučují podle běžného rozvrhu, ostatní žáci podle dosavadního rozvrhu distanční výuky.

Pro žáky platí povinnost používat zdravotnickou roušku/respirátor po celou dobu pobytu ve škole.

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je osobní přítomnost žáků ve škole možná pouze s účastí na testování. Testování probíhá vždy v pondělí a ve čtvrtek formou neinvazivního samotestování – odběr z kraje nosní dírky. V případě pozitivního testu bude žák umístěn do izolace a zákonný zástupce bude vyzván k jeho vyzvednutí ve škole.

Žák se nemusí testovat v těchto případech:

• do 90 dnů od pozitivního testu po prodělaném onemocnění COVID-19 – nutné doložit potvrzení
  • doloží-li negativní výsledek antigenního nebo PCR testu ne staršího než 48 hodin provedeného poskytovatelem zdravotních služeb

Provoz školní jídelny:

Žákům, kteří se účastní prezenční výuky a mají zaplaceno, budou automaticky přihlášeny obědy. V týdnu distanční výuky jsou obědy odhlášeny. Pokud bude mít žák v tomto týdnu o obědy zájem, musí si je sám přihlásit na www.strava.cz, a to vždy 2 dny předem do 14.00 (např. ve čtvrtek na pondělí).

Výdej obědů žákům na distanční výuce:

• 13,45 – 14,15, jídelna č. 2, vchod přes vrátnici A (1. stupeň)
  • s sebou čip a jednoporcovou čistou nádobu

Testovací schéma