V hodinách přírodopisu se učíme řadu nových a hodně zajímavých věcí. Teď se právě seznamujeme s buňkou, z jakých částí se skládá a jak vůbec funguje.

Jedna z částí buňky je plazmatická membrána – je to vlastně velmi tenký obal buňky a jednou z jeho z vlastností je i to, že je polopropustný. To znamená, že propouští vodu pouze jedním směrem (buďto jen do rostliny, díky tomu může rostlina přijímat kořeny vodu z půdy, nebo ven z rostliny). Tento týden jsme si velmi jednoduchým způsobem ukázali, jak to vlastně funguje. Stačila nám obyčejná brambora a kuchyňská sůl. Na plátek syrové brambory jsme nasypali sůl a pozorovali, co se bude dít. Sůl za nějakou chvilku začala vlhnout, na řezu se objevila voda. Kde se voda vzala? Sůl má schopnost na sebe vázat vodu z buněk a bramboru postupně vysuší, dostane se tedy na povrch a zpátky nenateče. Také jsme se dozvěděli, že technika vysušování těl solí se používala již ve starém Egyptě v procesu mumifikace. Zajímavé, že? K tomu, abychom tyto poměrně složité vlastnosti pochopili, nám stačila obyčejná brambora a trocha soli.