11. června jsme se společně s přípravnou třídou vydali na výlet. Jeli jsme na zámek Staré Hrady nedaleko Mladé Boleslavi. Za téměř ideálního počasí (nepršelo, nebyla zima ani příliš horko) jsme se na nádvoří nasvačili, rozdělili do dvou skupin a vyrazili na prohlídku. V Bestiláriu byli k vidění různí skřeti a skřítci starohradských Valihrubců, Smraďouchů a dalších rodů. Kromě nich také vlaštovčí hnízda, morčata a králíci. Venku se naparovali dva pávi – jeden celý bílý. V pekelném sklepení byli kromě čertovské domácnosti a čertovské direkce také domácnost obrů, sněžná jeskyně, dračí sluj, vodní království s vodníky a rusalkami. Pro někoho bylo velkým zážitkem i nakupování suvenýrů v čertovské kovárně na nádvoří. Určitě stojí za návštěvu i pohádkový okruh uvnitř zámku, ale to zase někdy příště.