Ve čtvrtek 26. září se žáci 6., 7. a 9. ročníků zapojili do Evropského dne jazyků, který se slaví po celé Evropě již od roku 2001.

Smyslem akce je oslava jazykové a kulturní rozmanitosti v Evropě a podpora vzdělávání v oblasti cizích jazyků.

Evropský den jsme oslavili formou projektového dne v průběhu vyučování. Žáci 6. a 7.  byli rozděleni do skupin, aby si vyzkoušeli různé aktivity, které pro ně připravili žáci 9. ročníku. Na slepé mapě přiřazovali hlavní města evropských států. Na stanovišti „V restauraci“ si vyzkoušeli, jaká jídla poznají v estonštině. Dále se naučili základní povely ve škole v maďarštině, irštině, španělštině, švédštině, portugalštině, italštině a rumunštině a seznámili se se slavnými osobnostmi, budovami, přírodními památkami a kulturou Slovenska, Francie, Španělska atd.