Exkurze pro žáky 5. ročníku na Štefánikovu hvězdárnu s programem „Lety ke hvězdám“ nabídla žákům vzrušující pohled na vesmír a Sluneční soustavu. Během exkurze zhlédli poutavý film, ve kterém symbolicky startovali ze Země do vesmíru a navštívili ostatní planety Sluneční soustavy. Hvězdáři, kteří je celým programem provázeli, jim odpověděli na jejich zvídavé otázky. Žáci také navštívili kopuli hvězdárny, kde si vyzkoušeli pocit, zda se otáčí střecha, nebo oni sami, a tím se přenesli do doby, kdy lidé věřili, že Slunce obíhá kolem Země a Země je placatá. Naučili se, že k odpovědím na podobné otázky je potřeba docházet bádáním. Vrcholem návštěvy bylo pozorování Slunce speciálním dalekohledem. Celou exkurzi završili nákupem suvenýrů, což jim zanechalo krásné vzpomínky na tento vzdělávací den.