Hlavní město Praha usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 38/5 ze dne 16.6. 2022 schválilo opatření na pomoc pražským domácnostem ohroženým inflací.

Základními opatřeními jsou:

• prominutí úplaty za stravování
  • prominutí úplaty za školní družinu
  • podpora z Fondu solidarity (jednorázový příspěvek na školní pobytové akce apod.)

Prominutí úplaty platí od 1.11. 2022 do 30.6 2023. Podmínkou pro nárok je trvalé bydliště dítěte na území hl. m. Praha, a dále splnění alespoň jedné z následujících podmínek:

• pobírání příspěvku či doplatku na bydlení
  • pobírání okamžité dávky v hmotné nouzi
  • pobírání přídavku na dítě
  • pobírání dávek pěstounské péče
  • exekuce/insolvence
  • po zaplacení nákladů na bydlení domácnosti zbyde méně než 200,- Kč/osobu/den, u samostatně žijících osob méně než 300,- Kč/osobu/den (do nákladů lze zahrnout i splátku hypotéky či družstevního podílu na nemovitost, ve které rodina bydlí).

O příspěvek lze žádat pouze na předepsaném formuláři, jehož součástí je čestné prohlášení. Žádost je možné podat osobně do ředitelny školy v rozmezí od 3.10. do 14.10., a to:

• úterý, čtvrtek a pátek od 7.15 do 8.00
  • pondělí, středa od 13.00 do 16.00.

Žádost lze také podat prostřednictvím datové schránky. Poslední termín pro podání žádostí je pátek 14.10. v 8.00.

Žádost o prominutí úplaty ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze

Žádost o příspěvek z FONDU SOLIDARITY v rámci opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze