Ve dnech 12. a 15. dubna 2024 proběhly na 2. stupni meziročníkové projekty. Žáci 6.-8. ročníků si mohli vybrat ze 14 připravených projektů. Výstupy jednotlivých projektů byly velmi rozmanité – vytvoření šifrovací hry pro spolužáky, nacvičená pohádka v anglickém jazyce pro mladší spolužáky, příprava sportovního dne pro 1. stupeň, animace obrázků, slovník školského slangu, hmyzí hotel, rakety na reaktivní pohon nebo sestavení vlastního robota a další (viz fotogalerie). V kinosále pak každý tým představil své výsledky ostatním spolužákům.

V rámci projektové činnosti se žáci učí plánovat svoji práci, spolupracovat, organizovat práci ve skupině a taky nést za vykonanou práci odpovědnost. Každý žák v týmu může něčím přispět ke zdárnému výsledku celého projektu. Dle ohlasu účastníků to byla zajímavá a smysluplná aktivita.

Plakáty k projektům, z nichž si žáci vybírali

Fotogalerie z prezentací projektů

Ukázky výstupů některých projektů

Little Red Riding Hood – Part 2