Na Valné hromadě Klubu ekologické výchovy, která se uskutečnila v březnu 2018 na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy v Praze, převzalo 21 zástupců z mateřských, základních i středních škol z celé České republiky ocenění Škola udržitelného rozvoje. Mezi oceněnými byla i naše základní škola. Tento titul je školám propůjčován Klubem ekologické výchovy ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO za dlouhodobé zkušenosti v oblasti ekologické výchovy, za aktivity, kterými škola vede děti i zaměstnance k šetrnému a odpovědnému chování doma i ve škole, k poznávání přírody a aktivně přispívá k ochraně životního prostředí. Naše škola obhájila prestižní ocenění Škola udržitelného rozvoje 1. stupně na léta 2018-2020 již popáté .