V dnešní hodině tělocviku jsme se zaměřili na zlepšování dovedností s míčem a rozvíjení sportovního ducha mezi dětmi. Naše lekce začala rozcvičkou, která děti připravila na následující aktivity. Poté jsme se přesunuli k samotným cvičením, která byla nejen zábavná, ale i poučná.

Prvním cvičením bylo driblování. Děti se učily správně ovládat míč při běhu i při překonávání nějakých překážek jako byla lavička. Naučily se, jak udržet míč pod kontrolou a zároveň sledovat své okolí.

Dalším na programu bylo házení míčem. Děti se rozdělily do dvojic a házely si míč různými způsoby. Tato cvičení jim pomohla zlepšit koordinaci rukou a očí a naučit se přesně zaměřovat.

Věnovali jsme se i procvičování nízkého startu a běhu na krátkou trať. Děti si vyzkoušely, jak co nejrychleji vyrazit ze startovní čáry. Běh na krátkou trať je skvělý způsob, jak rozvíjet rychlost a výbušnost, což se jim bude hodit nejen ve sportu, ale i v každodenním životě.

Nakonec jsme si zahráli vybíjenou, oblíbenou hru, která děti vždy baví. Hra probíhala v přátelské atmosféře a pomohla dětem procvičit si své fyzické schopnosti.

Ve všech těchto disciplínách se žáci učili férově přistupovat k ostatním, což je v kolektivních sportech nesmírně důležité.