Dnes 4. ledna 2024 se žáci 4.B v hojném počtu vypravili vzdělávat do ČSOB. Získali základy finanční gramotnosti o penězích, o historii jejich vzniku, proč se upustilo od směnného obchodu, jak vypadají mince a bankovky. Následovala prohlídka budov komplexu ČSOB, která děti skutečně nadchla. Hřiště na střeše budovy, točité schodiště, odpočinková proutěná křesílka zavěšená u stropu a pohupující se mezi zelení, prostorné místnosti s prosklenými stropy, sochy zdobící tyto místnosti,…Po této prohlídce, která děti uvedla do pohybu se opět usadily do učební místnosti, aby se informovaly o nutné bezpečnosti na síti. Jaké nebezpečí může číhat právě v tomto online prostředí a jak se tomu bránit nebo lépe, jak tomu předcházet. Vše byly věci, které jsou v dnešní době pro naše děti opravdu zásadní znát. Po takto krásně prožitém a naučném dopoledni jsme se s díky rozloučili s lektorem, který nás celým programem provázel a s maminkou žákyně, která nám prohlídku umožnila. Zbývající čas jsme využili protáhnutím těla a vydali se cestou do kopce směrem k místu odpočinku Karla Gotta. Ve škole budeme muset ještě určité body z dnešního dopoledne zopakovat a učivo si utvrdit. Určitě to půjde teď mnohem snáz.