Poslední týden v září se členové Ekotýmu a žáci, kteří se aktivně podíleli na organizaci projektových dnů, vydali za odměnu na exkurzi do Safari parku Dvůr Králové. ZOO ve Dvoře Králové nad Labem je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a my jsme měli možnost tato vzácná zvířata pozorovat naživo a zblízka.  Během cesty Afrika truckem jsme projížděli mezi africkými antilopami, zebrami, na dosah ruky jsme měli žirafy, zebry i pakoně. Obrovským zážitkem pro všechny bylo lví safari, kterým jsme projeli s velkým respektem. Lvi naši návštěvu zvládli perfektně, nikoho z nás se nesnažili ani krmit, ani hladit. Během cesty jsme se dozvěděli od našeho průvodce celou řadu zajímavostí, které jsme mohli využít v druhé části exkurze. To jsme si zahráli na výzkumníky a při plnění úkolů jsme zúročili nově nabyté vědomosti.