Dobrodružná noc

Autor |2020-03-31T19:42:50+00:0031 Březen, 2020|Nezařazené, Školní družina|0 komentářů

Ahoj děti, letos jsme bohužel přišli o dobrodružnou noc ve škole, tentokrát se měla konat v duchu cestování do vesmíru. Měli jsme v plánu tradiční opékání buřtů, užít si dobrodružnou stezku, vytvořit raketu, zahrát si hry a užít si hodně zábavy. Pojďme zkusit podobný program vytvořit u vás doma.

(O všem se musíte domluvit s rodiči, babičkou, dědou nebo s tím, kdo vás má na starost.)

Pokud budete chtít dávat fotky na stránky školy,  můžou  vás v průběhu večera rodiče vyfotit

při plnění úkolů a foto zaslat na: holovsky@zsgenjanouska.cz.

Začneme tím, že si vytvoříme podobný nocleh, jako kdybychom spali ve škole. Připravíme si karimatku nebo nějakou jinou podložku na spaní, spacák, polštář a nezapomeneme na plyšáka. (pokud nechcete spát na karimatce, stačí vyměnit peřinu v posteli za spacák).

Večeři jsme si tradičně obstarali opékáním buřtů na zahradě. To letos bohužel není možné, ale můžeme poprosit rodiče, aby nám “buřtík” připravili doma v troubě nebo nám můžou připravit jinou pochoutku, třeba “buřt-guláš”.

Teď, když máme připravený nocleh a jsme po večeři, tak se můžeme pustit do zábavy podobné té, která by nás čekala ve škole.

A začneme, jako vždy, tancem:

Tančit ještě v průběhu večera budeme, teď si ale trošku zavaříme mozkové závity.

Stáhni si a vylušti křížovku (odkaz máš o řádek níž).

křížovka

Už víš, jaká byla tajenka? A víš co to bylo? Zkus si vyhledat informace na internetu a napiš o tom jednu nebo dvě věty na papír.

A teď si zahrajeme sochy víš, jak se hrají? Pustíme si písničku a budeme tančit, vždy když se píseň zastaví, tak musíš zkamenět jako socha.

Jako správní vesmírní cestovatelé bychom měli mít vlastní raketu, tak si ji pojďme vytvořit. Při tvoření se nemusíš řídit přesným návodem, můžeš zapojit i vlastní fantazii.

Návod jak na to najdeš zde: Tvoření rakety

Teď, když už máme svoji raketu, tak se můžeme vydat na cestu vesmírem.

Líbila se ti cesta vesmírem? Zkus nakreslit na papír, jak si představuješ cestovaní vesmírem ty.

A protože už dlouho sedíme, tak si opět zahrajeme sochy.

Jak se ti tancovalo? Podařilo se ti vždy zkamenět?

Teď si opět trochu zavaříme mozkové závity a dáme si vědomostní kvíz. Odpovědi si napiš na papír:

1. Zvládneš vyjmenovat planety sluneční soustavy?

2. Jak se jmenuje planeta, na které žijeme?

3. Ve které galaxii se nachází naše planeta?

4. Jaké jméno měla raketa, která jako první přistála na měsíci?

5. Jak se jmenoval mimozemšťan, který nás provázel vesmírem?

6. Znáš jméno hvězdy, díky které máme na naší planetě teplo a světlo?

7. Co obíhá okolo naší planety a vypadá to, že mění tvar?

8. Víš, jak se jmenuje soustava planet, která obíhá okolo slunce?

9. Jak se říká lidem, kteří létají raketami do vesmíru?

10. Jak se říká předmětům, které létají vesmírem a vypadají, jako kdyby měli závoj?

Uhodli jste odpovědi na všechny otázky? Pokud ne, můžeš poprosit rodiče o pomoc nebo si můžeš správnou odpověď najít na internetu.

Teď už se převlékneme do pyžama a dáme si pyžamový tanec.

Na dobrou noc si můžeš pustit pohádku, zbývá už jen vyčistit zoubky a hurá do spacáku.