Oslavy Dne Země mají na naší škole dlouholetou tradici. Ekotým školy pravidelně vyhlašuje výzvu, ve které připomíná význam tohoto svátku. Hlavním cílem je také připomenout, že péče o životní prostředí by mělo být pravidelnou součástí života každého z nás v průběhu celého roku.  Naše škola patří od roku 2010 mezi hlavní spoluorganizátory oslav Dne Země Prahy 14, které tradičně probíhají u stanice metra Rajská Zahrada. Také v letošním roce si žáci naší školy na Rajskou Zahradu připravili program plný soutěží a poznávacích aktivit s ekologickou tematikou. Současně jsme vystoupili v hlavním programu na podiu se scénkou, „Hra na barevné popelnice…“.  I když nám počasí příliš nepřálo a velké množství pomůcek se deštěm rozmočilo, vůbec to nevadí. Vyrobili jsme si je z odpadních materiálů a pro další příležitosti a soutěže si vyrobíme pomůcky nové. Také o tom je Den Země, neplýtvat materiály a finančními prostředky. Dostupných materiálů je kolem nás obrovské množství, různé krabice z lepenky, krabičky, lahvičky a tak. Stačí se zamyslet a vdechnout starým věcem nový význam a nový život.