Úterý po jarních prázdninách se pro nás stalo dnem výletu do centra Prahy. Od Můstku, kam jsme dojeli metrem z Černého Mostu, jsme se vydali ulicí Perlovou přes Uhelný trh a Michelskou až na Malé náměstí. Odtud jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme dostali krátký výklad k historickým budovám, Mariánskému sloupu, pomníku Mistra Jana Husa a křížům na zemi vedle budovy Staroměstské radnice. Zhlédli jsme Orloj v akci a pak jsme se vydali Královskou cestou k historické Mostecké věži, za kterou nás čekal klenot pražských mostů – Karlův most. Zde jsme se zastavili u sochy Jana Nepomuckého a společně jsme si prohlédli i panorama Pražského Hradu, Malé Strany, kostela Sv.Mikuláše a Petřína s lanovkou. Odtud jsme se pak vydali kolem Čertovky do Mostecké ulice a dále pak Josefskou a Tomášskou ulicí až na Valdštejnské náměstí k budově Senátu ČR. Tady nás pak čekala hodinová prohlídka prostor Valdštejnského paláce, vedená příjemným průvodcem. Pro některé byl velký zážitek projít bezpečnostním rámem do útrob raně barokního komplexu, který byl postavený jako reprezentativní sídlo Albrechta z Valdštejna. V prostoru, který původně sloužil jako konírna, jsme dnes navštívili kromě jiných reprezentativních místností i Jednací sál, kde Senát zasedá. Po prohlídce jsme se vydali Valdštejnskou ulicí na Klárov a odtud do metra (stanice Malostranská) a hurá zpátky do školy na Černém Mostě. Vycházka se náramně podařila i díky počasí, které nám přálo.